Българският национал Кирил Десподов отбеляза дебютния си гол за “Каляри” при успеха с 15:1 срещу аматьорски тим, събран за спаринг с италианския клуб. Попадението бе под №11 за сардинци в срещата, като българинът го отбеляза през второто полувреме, когато се появи в игра. Освен гола, Десподов асистира на корееца Хан за два от головете му.

Интересното е, че същия ден разгромна победа имаше и за още един тим от италианския елит - „Фиорентина“. „Виолетовите“ размазаха с 21:0 „Вал Ди Фаса“ в контролен мач по време на подготвителния лагер в Трентино. През първата част “Фиорентина” вкара осем гола, а след почивката още 13. По време на лагера тимът ще играе контроли още с “Бари”, “Беневенто”, “Гуадалахара”, “Арсенал” и “Бенфика”. През миналия сезон „виолетовите” финишираха на 16-о място в Серия А и успя да запазят мястото си в елита.