„Денвър“ върна интригата във финала на Запад в НБА

„Денвър“ върна интригата в серията от финала на Запад в НБА срещу ЛА „Лейкърс“ с победа 114:106. Така резултатът е вече 2-1 успеха за "езерняците".

„Нъгетс“ дръпна с 20 точки разлика в края на третата четвърт, но  в последната четвърт фаворитът се събуди.

Джеймс и Антъни Дейвис поведоха щурма, като авансът на „Денвър“ бе стопен до 3 точки, а ЛеБрон бе най-силен в тези минути - той зареди точки, асистенции и направи два чадъра, за да постави под огромно напрежение съперника.

4 минути преди края минути „Лейкърс“ изпусна възможности да свали аванса още, а дори и да го заличи изцяло.

Джамал Мъри и Никола Йокич, а и фантастичният в този мач Джерами Грант успяха да осигурят победата на „Денвър“ в края на срещата.

Мъри завърши с 28 точки, 8 рибаунда и 12 асистенции, Йокич добави 22 т. (10 борби и 5 асистенции), а Грант вкара с 26 т.

Трипъл-дабъл на ЛеБрон с 30 т., 10 борби и 11 асистенции не стигна на отбора от Лос Анджелис, а Дейвис наниза 27 точки.

Тази нощ е мач №4 на Изток, където във финала „Маями“ води с 2-1 победи срещу „Бостън“.