0

Б елгия успя да стигне до обрат и спечели с 2:1 срещу Дания във втория си мач от група В на Евро 2020.

Белгия успя да стигне до обрат и спечели с 2:1 срещу Дания във втория си мач от група В на Евро 2020.

Вдъхновени от възстановяването на Кристиан Ериксен домакините изиграха много силно първо полувреме и поведоха още във втората минута с гол на Юсуф Поулсен. Кевин Де Бройне се появи в игра на почивката и промени мача. Халфът на “Манчестър Сити“ асистира на Торган Азар за изравнителния гол в 54-ата минута, а след това реализира победното попадение в 70-ата минута.

Феновете на стадион “Паркен” в Копенхаген създадоха уникална атмосфера преди началото на двубоя. Изключително емоционални и в синхрон с играчите зрителите сякаш отправиха добри пожелания към Кристиан Ериксен, който се възстановява след инцидента в мача срещу Финландия.

В десетата минута играта бе спряна в чест на Ериксен. Играчите, съдиите и публиката аплодираха в подкрепа на халфа.