Дания и Швейцария си осигуриха участие на eвропейското първенство през следващата година.

След изключителна битка Червения динамит завърши наравно 1:1 при визитата си на Ейре.

Със спечелената точка в Дъблин датчаните си осигуриха второто място в Група D. Дания поведе в резултата чрез Мартин Брайтуайт в 73-ата минута, но бойките ирландци не се предадоха и пет минути преди края Мат Дохърти успя да изравни. До края на редовното време и в четирите минути продължение се игра пред вратата на Каспер Шмайхел, но Дания оцеля и завърши без загуба в тази група. Ейре ще има втори шанс за класиране през плейофите на Лигата на нациите.

Швейцария разгроми с 6:1 Гибралтар като гост и завърши на първо място в тази група. Интересното е, че "кръстоносците" водеха само с 1:0 на полувремето, но се развихриха през втората част. Това ще е пето участие на Швейцария на шампионат на Стария континент. Гибралтар завърши на последно място, без нито една точка и с голова разлика 3:31.