Дани Ингс наказа „Ливърпул“

Дани Ингс вкара красив гол във втората минута и „Саутхемптън“ победи „Ливърпул“ с 1:0 в мач от 17-ия кръг на английското първенство по футбол, с което "светците" се изкачиха на шесто място в класирането. "Червените" пък остават лидери, но „Манчестър Юнайтед“ е с равен брой точки и все още има мач по-малко от историческия си съперник.

Ингс, който бе привлечен именно от „Ливърпул“ през 2018 година, получи топката от Джеймс Уорд-Праус и я изпрати на сляпо в далечния ъгъл на вратата с прехвърлящ удар. След това пък „Саутхемптън“ изигра солиден мач в защита, удържа „Ливърпул“ без точен удар през първото полувреме и спечели осмия си мач за сезона.

Шампионите нямат гол вече във втори пореден мач и ще опитат да поправят грешките в мач за ФА Къп срещу „Астън Вила“ на 8 януари. Следващата среща на „Ливърпул“ за първенството е срещу „Юнайтед“ у дома на 17 януари.

„Саутхемптън“ пък спечели за първи път от 13 декември насам и има само четири точки по-малко от първенеца „Ливърпул“.