"Далас" на финал след 20 години

"Далас Старс" се класира за финала за Купа "Стенли" за първи път от 20 години.

Тимът спечели финала в Западната конференция на НХЛ с 4:1 успеха. В последния двубой тази нощ "Далас" победи "Лас Вегас" с 3:2 след продължение.
Победното попадение в двубоя реализира Денис Гурянов в 3:36 минута на продължението. Преди това "Лас Вегас" поведе с голове на Чандлър Стивънсън в първата третина и на Райли Смит в началото на третата, но "Далас" изравни с попадения на Джейми Бен в 50-ата и Йоел Кивиранта в 57-ата минута. Вратарят на "звездите" Антон Худобин направи 34 спасявания.
В спора за трофея в НХЛ "Далас" ще играе с победителя от финала на Изток между "Тампа Бей" и "Ню Йорк Айлъндърс". Тампа Бей води в серията с 3:1 победи.