Дамбраускас: Отървахме се, Пенев е доволен

Наставникът на "Лудогорец" Валдас Дамбраускас коментира победата с 2:1 над "Царско село" в турнира за Купата на България. Специалистът заяви, че "орлите" са се отървали от изравняване в края на мача.

"Типичен мач за Купата. Тази седмица е трудна, ще има много емоции. През първото полувреме контролирахме мача, вкарахме два гола. През втората част не се справихме чак толкова добре, но бих поздравил "Царско село", защото отговориха. Не успях да мотивирам добре отбора, да го организирам, разочарован съм в това отношение.

Когато водиш с 2:0, вторият гол падна лесно за нас, някак се отпускаш. Тези мисли дойдат ли, става трудно. Отървахме се накрая, този мач висеше на косъм да влезем в продължение. Днес успяхме да ротираме състава. Единственото разочарование е травмата на Антон Недялков, а тя можеше да бъде предотвратена. И на полувремето казах, че няма начин "Царско село" да не отговори. Имаха още 45 минути. Не искахме да играем продължения.

През второто полувреме те желаеха повече гола от нас, това е недопустимо. В момента се проверя травмата на Недялков. Трябва да сме концентрирани, да не се отпускаме. Показахме в няколко мача, че когато водим в резултата, можем да играем много добре. Отпуснем ли се, идват проблемите, а това е недопустимо. Вандерсон е важен футболист за нас, това е нещо позитивно. Не е лесно да се върне след толкова тежка травма, пожелавам му да бъде здрав. Вярвам, че до края на сезона той ще бъде с огромно значение за нас", каза Дамбраускас.

Наставникът на "Царско село" Любослав Пенев пък похвали футболистите си за представянето им.

“Много добре. Давам висока оценка. Първото полувреме малко плахо, със страх, но второто много добре. Сега можеше да играем и продължения.

Тренираме по този начин и се опитваме да играем по този начин. Второто полувреме е това, което искам да виждам от отбора. Независимо от противника. С него се съобразяваме донякъде, но до там.

Не успяхме да отбележим изравнителен гол, но поздравих момчетата. Това е футболът, който искам да виждам.

Доволен съм, защото момчетата се развиват, отборът надгражда. Удари, абсолютен контрол върху цялата ситуация… Дори когато се защитаваме, пак доминираме. Перфектно второ полувреме”, похвали своите състезатели Любослав Пенев.