„Цървена звезда” шампион за 31-и път

„Цървена звезда” за 31-и път в историята си стана шампион на Сърбия, като броим и титлите за Югославия.

Това стана факт след победата с 5:0 над „Рад” (Белград) като гост. Така три кръга преди края на първенството „Цървена звезда” е недостижим на върха със 72 точки. Вторият в класирането „Партизан” има мач по-малко и 58 т. Мачът беше първи за „Звезда” от март, когато започна паузата заради пандемията от коронавирус.

"Червено-белите" решиха изхода на двубоя още през първата част. В 24-ата минута Мирко Иванич откри резултата. В 30-ата Сърджан Бабич удвои, а само шест по-късно Алекс Вуканович направи резултата класически. След почивката нови два гола добави Дегенек в 57-ата и Вуканович в 82-ата.

Третата си титла с „Цървена звезда” завоюва капитанът и вратар на тима Милан Борян, който е двукратен шампион на България с „Лудогорец”.