Цвети Пиронкова започна с победа в Маями

Цветана Пиронкова стартира с успех на големия турнир в Маями, който при жените е от най-високата категория WTA 1000 и с награден фонд 3,26 милиона долара.

Спортист номер 1 на България победи със 7:6 (0), 7:6(4) американката Кейти Макнали, която е №131 в световната ранглиста. Срещата продължи малко над два часа.

Цвети допусна пробив още в първия гейм, а след това изостана с 0:2. Българката обаче отговори с пет последователни спечелени гейма и поведе с 5:2. Пиронкова пропусна един сетбол при 5:4 и сервис на Макнали. Американката от своя страна отговори с четири поредни гейма в своя полза обрат в резултата до 5:6. При този резултат Цвети успя да реализира пробив и така се стигна до тайберк. В него българката не загуби нито една точка и спечели първия сет за 73 минути игра.

Във втория сет Макнил поведе с 5:2, но Цвети върна пробива с гейм на нула за 4:5. При 5:6 българката отрази два сетбола на собствен сервис и вкара сета в тайбрек. В него Цвети поведе с 5:2 и запази преднината си за да затвори мача със 7:4 точки в тайбрека.

Във втория (финален) кръг на квалификациите Пиронкова ще играе срещу №92 в света Мартина Тревизан от Италия или №143 Олга Говорцова от Беларус.

След малко започва срещата на Виктория Томова срещу №13 в схемата Тереза Мартинцова от Чехия , която е №105 в света. Чехкинята е спечелила единствената среща помежду им, която е била през 2019-а в СенГоден, Франция.