Цветан Соколов стана шампион на Италия по волейбол с тима на "Кучина Лубе". В петия финален мач при гостуването в Перуджа българският диагонал и съотборниците му от тима на Чивитанова сътвориха истинско чудо срещу предишния носител на титлата "Сър Сейфти" и спечелиха с 3:2 (22,-21, 12, 21, 10) след като губеха с 0:2. С това взеха и серията с 3-2 победи.

Двубоят продължи 2 часа и 4 минути пред 4236-ма зрители, които подкрепяха местните любимци докрай. Отборът на Перуджа нямаше загуба в своята зала "Пала Бартон" този сезон и тази беше първата, но решаваща.

Италианската преса отбеляза огромните заслуги на Цветан Соколов за този успех. Коментаторите обърнаха особено внимание на играта му в четвъртия гейм и в тайбрека, където изявите му бяха решаващи. Той беше най-резултатен за "Лубе" в този двубой с 19 точки (2 блока, 71% ефективност в атака). Османи Хуанторена (2 блока, 2 аса) и и Робертланди Симон (7 блока, 1 ас) добавиха по 16 точки. Хуанторена беше обявен за най-полезен играч (MVP). За домакините от "Сър Сейфти" Вилфредо Леон пак стана топреализатор с 20 т. (7 аса, 1 блок, но само 34% в атака). Александър Атанасийевич завърши с 14 (4 аса), а Филипо Ланца с 10 (2 аса, 1 блок).

Статистиката отчете странни показатели за този двубой. От атака за "Лубе" точките са 56:38 (63%:37%), от блокада - 18:6, от сервис - 5:15 аса, от грешки на съперника - 29:34.

Титлата е пета в историята на "Кучина Лубе" и първа от 2017 година насам. За волейболистите на Перуджа пък сребърните отличия са трети след тези през 2014 и 2016 г.

Това обаче няма да е последният мач на Цветан Соколов с тима на "Лубе", който той сменя от есента с руския "Зенит" (Казан). На 18 май именно тези два отбора се срещат в суперфинала на Шампионската лига на Европа в Берлин.