ЦСКА започна с победа контролите в Австрия

ЦСКА започна с победа контролите по време на подготвителния си лагер в Австрия. "Червените" се наложиха с минималното 1:0 над „Вакер“ (Инсбрук). Единственото попадение в срещата падна в 56-ата минута и бе дело на Юрген Матей, който се разписа след центриране в наказателното поле.

Неофициален дебют за ЦСКА направиха новите попълнения Йоан Баи, Хамза Читакович и Жуниор Нзила. Първите двамата започнаха срещата като титуляри, докато франзуцинът се появи на терена след почивката.

Следващата контрола на ЦСКА е на 30 юни срещу гръцкия гранд „Олимпиакос“. Двубоят ще стартира в 19.00 часа и ще се играе на стадиона в град Швац.

По-рано днес „Левски“ надви „Локомотив“ (Пловдив) с минималното 1:0 в приятелски мач. Единственият гол за "сините" бе дело на Билал Бари още в 6-ата минута на срещата, която се игра пред над 600 фенове на ст. "Георги Аспарухов" в София. Привържениците, които бяха настанени в Сектор "В", обаче видяха и неприятна ситуация малко след гола. Тогава Боби Цонев поиска дузпа след съприкосновение с Бареза от „Локо“ (Пд). Реферът Васимир Ел Хатиб тръгна да му дава жълт картон за симулация, но халфът на „Левски“ бутна картоните му и съдията го изгони.

В други приятелски срещи, играни днес, „Черно море“ победи ЦСКА 1948 с 1:0 в Разлог. „Царско село“ пък постигна втора поредна победа в контролите, като този път надигра „Миньор“ (Перник) с 4:1.