ЦСКА вкара четири на

ЦСКА вкара четири на "Ботев" във Враца

ЦСКА постигна победа с 4:2 като гост на "Ботев" във Враца в двубой от 8-ия кръг на първенството. "Червените" първи допуснаха гол във вратата си, но след това прегазиха съперника. Над всички на терена беше Георги Йомов, който отбеляза два гола и направи една асистенция.

Победата бе от изключителна важност за "червените", които в следващия кръг излизат срещу "Левски" във вечно дерби на "Васил Левски".

Нещата не започнаха никак добре за столичния гранд, след като домакините успяха да поведат още в 7-ата минута. Вратарят Евтимов бе бутнат от Асен Дончев и се озова на тревата, а Бабунски насочи топката към опразнената врата за 1:0.

Отговорът дойде десетина минути по-късно. Йоан Баи проби по левия фланг и центрира към Георги Йомов, който от близка дистанция засече с десния крак за 1:1.

Малко преди края на полувремето обратът беше пълен. Георги Йомов проби по десния фланг, намери Кайседо в наказателното поле, който обаче се размина с топката, тя се върна назад, където бе засечена от Брадли Мазику за 1:2.

Десетина минути след почивката ЦСКА вкара и трети гол. Баи бе изведен много добре от Варела и напредна по фланга, навлезе в наказателното поле и вкара. Съдията отмени попадението заради несъществуваща засада при паса към лятното попълнение на гостите, но след намесата на ВАР, решението бе променено - 1:3.

Мирослав Маринов даде надежда на врачани с попадение от малък ъгъл в 78-ата минута, но страхотният в този мач Йомов вкара втория си гол в мача само три по-късно, след като останал очи в очи с Костов фиксира крайното 2:4.

В последните секунди на 6-минутното продължение Греъм Кери удари греда.