ЦСКА записа престижна победа срещу чешкия първенец „Виктория“ (Пилзен). В поредната си контрола на испанска земя играчите на Нестор Ел Маестро спечелиха с 2:1 срещу тима, който есента игра в Шампионската лига, а през февруари среща „Динамо“ (Загреб) в мач от директните елиминации на Лига Европа. Резултата откри Бигел, който реализира от дузпа в 36-ата минута, а в 43-ата минута халфът на „армейците“ Едвин Джеси изравни също след точен шут от бялата точка. Победата за „червените“ донесе Жоржиньо след попадение 14 минути преди края.

Интересното е, че ЦСКА игра без голямата си звезда Кирил Десподов. Футболист номер 1 на България за 2018 година остана извън групата, тъй като е пред трансфер в чужбина и няма да се рискува евентуална контузия в някоя от контролите. За „Виктория“ (Пилзен) пък като титуляр започна бившият капитан на „Левски“ Роман Прохазка. Досега в контролите ЦСКА има победа над „Шанхай Шенхуа“ (1:0), равенство с „Бохум“ (1:1) и загуба от „Академия Пушкаш“ с 1:3 в Марбея. Следващата проверка пред тима на Нестор Ел Маестро е на 31 януари с друг чешки тим - „Славия“ (Прага).

Още 3 от елитните отбори в Първа лига изиграха приятелски мачове.

„Локомотив“ (Пловдив) и грузинският “Динамо” (Тбилиси) завършиха наравно 2:2 в първата проверка на турска земя. “Смърфовете“ на два пъти се оказваха догонващи в резултата, но в крайна сметка успяха да стигнат до равенство след голове на Ален Ожболт и Димитър Илиев. Двубоят бе изпълнен с нарушения и доста жълти картони, а Милош Петрович от “Локомотив” получи червен картон в 36-ата минута.

“Черно море” пък нямаше проблеми и победи с 2:0 “Вардар” (Скопие) в контролна среща, която също се проведе в Турция. Попаденията за "моряците" реализираха Аристот Ндонгала (37) и Мехди Фенуш (74). Това бе първи успех за футболистите на Илиан Илиев от началото на зимната подготовка, като до то този момент варненци имаха две равенства срещу “Черноморец” (Балчик) и “Медж” (Легница) и едно поражение от “Арка” (Гдиня). “В предните контроли направихме равен и загубихме, но бях доволен от представянето. Срещу „Вардар” не стана мач, защото съперникът чакаше да свърши времето. Искаха да загубят с по-малко и затова беше грозно на терена“, разочарован бе треньорът на „Черно море“ Илиан Илиев.

Отново в контрола срещу македонци пък „Ботев“ (Враца) би с 1:0 „Македония Гьорче Петров“. Българите имаха превъзходство и заслужено стигнаха до победата с попадение на Петър Атанасов в 82-ата минута.