ЦСКА удари „Левски“ с 2:0 в историческо вечно дерби
3

Феновете не спазваха здравните мерки, полиция усмири „сините“

ЦСКА победи „Левски“ с 2:0 във вечното дерби на българския футбол и задълбочи кризата при „сините“, които записаха 3 поредни загуби в първенството, в които дори не успяха да вкарат гол.

Успехът за ЦСКА бе исторически, тъй като за пръв път от 30 години "армейците" излизат напред в общата статистика на вечното дерби.

"Червените" вече имат 56 победи срещу 55 на големия съперник.

Равенствата са 43,а головата разлика е 216:206 за ЦСКА.

На Националния стадион присъстваха общо 4000 души, които обаче не спазваха мерките за безопасност, наложени от здравните власти. Феновете и на двата отбора отсвириха задължителната дистанция, като нито един от тях не носеше предпазна маска, както изрично настояха властите.

В двубоя, ръководен от съдията Ивайло Стоянов, „червените“ не оставиха шанс на съперника и излязоха напред в резултата в 14-ата минута, когато Жул Кейта засече с глава центриране и вкара топката във вратата на „Левски“. Играчите на завърналия се след наказание Любослав Пенев продължиха да натискат съперника и вкараха второ попадение в 37-ата минута. Негов автор бе Жорди Кайседо, разписвайки се с удар от налателното поле.

След гола феновете на „Левски“, недоволни от играта на отбора, счупиха на две места предпазната ограда и част от тях нахлуха на пистата, опитвайки се да прекратят двубоя.

Полицията обаче се намеси светкавично и влезлите на стадиона подкрепления направиха плътен кордон, който успокои страстите.

През второто полувреме временният наставник на „Левски“ Живко Миланов, който води тима в отсъствието на възстановяващия се от коронавирус Славиша Стоянович, се опита да засили атаката, но „сините“ не успяха да стигнат дори до почетен гол.

Така с победата ЦСКА остава на третото място с 50 точки, докато „Левски“ е на незавидното девето място с едва 28 точки.