ЦСКА стартира ударно зимната си подготовка, след като разгроми с 4:0 казахстанския „Каспий“. В първата си проверка за годината “армейците“ бяха безкомпромисни в Турция, но за отбелязване е и ниското ниво на съперника, който допреди няколко месеца бе във втора дивизия на страната си.

Треньорът на „червените“ Милош Крушчич пусна два различни състава през първото и второто полувреме. До почивката ЦСКА поведе с 2:0 след попадения на спрягания за трансфер Али Соу. Гамбийският нападател първо се разписа след извеждащ пас, а след това надскочи отбраната при центриране на Мазику и вкара с глава топката в мрежата. Интересното е, сред титулярите попаднаха завърналите се в тима Божидар Чорбаджийски и Едвин Джеси, които обаче не впечатлиха с изявите си.

През втората част неофициален дебют за ЦСКА направи новото попадение Ахмед Ахмедов.

Нападателят демонстрира сериозно желание, но не успя да се разпише. Раул Албентоса вкара за 3:0 в 61-вата минута, а 7 по-късно автогол на Набиханов оформи крайния резултат. До края ЦСКА можеше да стигне и до пети гол, но Томи Юрич направи серозен пропуск, след като се озова сам срещу вратаря, но стреля в аут.

В групата за мача пък не попадна бразилецът Рафаел Енрике, който тренира наравно с тима, но явно все още не е готов за игра, след като пропусна почти година заради травма.

Утре ЦСКА се прибира в България, като тимът ще получи ден почивка. След това предстои лагер в курорта Марбея, където ще протече същинската част от подготовката. На испанска земя засега са ясни две контроли – срещу германския „Нюрнберг“ и японския „Шонан“.