„Левски“ и ЦСКА завършиха 2:2 в дербито от 8-ия кръг на футболното ни първенство, играно пред около 15 000 зрители на националния стадион. И двата тима си размениха по едно полувреме и се оттеглиха само с по точка към актива си, от което може да се възползва шампионът „Лудогорец“. „Орлите“ гостуват по-късно на „Ботев“ във Враца и при успех, ще оглавяват класирането.

"Левски" започна вихрено мача и с два гола за 6 минути взе солидно психологическо предимство. Първото попадение падна в 12-ата минути, а негов автор бе „синият“ юноша Станислав Иванов. Той получи страхотна асистенция с глава от бразилеца Паулиньо и с майсторски удар опъна мрежата на Черняускас. В 18-ата минута холандецът Найджъл Робърта вкара втори гол след центриране на португалеца Филипе Нашименто.

До края на първото полувреме момчетата на Петър Хубчев бяха тотални господари на терена и се оттеглиха на почивка като почти сигурни победители. Феновете на ЦСКА пък изпратиха треньора Люпко Петрович с бурни освирквания и негодувание от показаното на терена.

Положението за „червените“ бе спасено от „обичайния заподозрян“ Евандро, който се разписа в 73-ата минута, отбелязвайки своя 9-и гол за сезона. Това върна увереността в редиците на ЦСКА, а и смените в състава доведоха до желания ефект. На терена се появиха Греъм Кери и Мазику.

В последните минути на срещата „Левски“ изпусна златен шанс чрез Робърта, а "червените" стигнаха до 2:2 с гол на Албентоса в 88-ата минута на срещата.

Така двата тима взеха по 1 точка. "Сините" все още са първи с актив от 17 точки, но с мач повече от „Лудогорец“. ЦСКА е на 4-ото място с 13 точки.

„Като дерби мисля, че беше интересно – сподели пред „Диема спорт“ Люпко Петрович, който бе изгонен на трибуните в самия край на мача заради бурно оспорване на съдийско решение. - Съперниците бяха по-добри през първото полувреме. После ние направихме две смени и вече стояхме много по-добре на терена и стигнахме до равенство. Ние не загубихме, което бе най-хубавото в този двубой след 0:2“, допълни той.

Относно освиркванията и напрежението около него, сръбският специалист обяви, че няма проблем още утре да си тръгне.

„Повече е разочарованието в нашите редици, но ако трябва да бъда обективен, равенството беше заслужено. Ние отстъпихме инициативата в средата на терена и това беше решаващото. Не трябваше да се прибираме толкова през втората част. Аз познавам отбора си и знам, че тези момчета дадоха максимума от себе си. Знаем си проблемите и трябва да работим върху тях“, заяви и наставникът на „сините“ Петър Хубчев.