ЦСКА започва зимната си подготовка на 6 януари (понеделник). Първата тренировка за новата 2020-а година ще бъде на базата в Панчарево и е с начален час 11:00 часа. На следващия ден футболистите ще преминат пълни медицински изследвания.

На 8 януари отборът заминава за турския курорт Анталия, където ще премине първият етап от зимната подготовка, до 17 януари. В Турция ЦСКА ще изиграе само една контролна среща.

Вторият етап от предсезонната подготовка ще се проведе в Марбея (Испания). Отборът ще бъде на испанска земя от 19 януари до 2 февруари и се предвижда да изиграе 4 контроли там. Последният етап от зимната подготовка ще е в София, като седмица преди старта на пролетния полусезон ЦСКА ще представи официално отбора с приятелски мач на стадион "Българска армия". Имената на съперниците и датите на контролите ще бъдат обявени след няколко дни. До момента „червените“ се подсилиха единствено с нападателя на “Дунав” Ахмед Ахмедов. Твърдо в отбора пък се завръща Божидар Чорбаджийски.