ЦСКА се спаси, изгониха Любо Пенев

ЦСКА направи обрат в края на мача и победи с 4:2 ЦСКА 1948 в Първа лига. Пет минути преди края на мача ВАР влезе в помощ на възпитаниците на Любослав Пенев. Реферът Валентин Железов получи помощ от ВАР и даде дузпа за „армейците“. Нидерландският бранител Матей реализира за 3:2, а в добавеното време Кайседо оформи крайното 4:2.

Като централен нападател за ЦСКА започна юношата Радослав Живков, след като поредният контузен преди срещата стана Ахмед Ахмедов.

През първото полувреме ЦСКА игра по-добре и новото попълнение Йоан Баи вкара за 1:0. Ивайло Чочев влезе в игра на почивката за ЦСКА 1948 и домакините започнаха да доминират. Именно Чочев изравни с глава за 1:1. Малко по-късно Живков направи дузпа, отново разгледана след ВАР, и Чочев направи обрата пълен.

Игралият страхотно вратар Даниел Наумов обаче се провали в последните минути. Той пусна гол от далече на Амос Юга, с който резултатът бе изравнен в 72-ата минута..Така се стигна до 85-ата минута, когато Матей изведе ЦСКА напред в резултата. В добавеното време влезлият като резерва Джорди Кайседо остана сам срещу вратаря и вкара за 4:2.

Веднага след това треньорът Любослав Пенев беше изгонен. В четвъртък ЦСКА гостува на латвийския „Лиепая“ след 0:0 на „Българска армия“ в Лигата на конференциите.