ЦСКА се измъчи в Бистрица, но засили „Витоша“ към Втора лига

ЦСКА спечели измъчена победа над „Витоша“ в Бистрица с 1:0 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига и по този начин изпрати домакините към Втора лига.

Точен за „червените“ бе резервата Евандро, който прониза блестящия в този двубой вратар на „Витоша“ Николай Кръстев в 85-ата минута. От своя страна пък Евандро сложи край на головата си суша, като не се бе разписвал в 19 часа игрово време или от октомври насам.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на ЦСКА Борис Гаганелов, който почина вчера.

В 20-ата минута Белтраме беше близо до отбелязване на страхотен гол, но топката прелетя над вратата на „Витоша“.

4 минута по-късно гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Запро Динев повали Брадли Мазику в наказателното поле и съдията Гидженов посочва бялата точка. Зад топката застана Али Соу, който се позабави доста след сигнала за изпълнение и нанесе удар в средата на вратата, който бе спасен от Кръстев.

В самия край на първото полувреме Греъм Кери имаше шанс да открие за ЦСКА, като от пряк свободен удар прати по трева топката на сантиметри от страничната греда.

След почивката отново Али Соу опита да нокаутира юношата на „Левски“ Кръстев, но той отново се оказа непреодолимо препятствие за нападателя. Малко след това яловият Соу бе заменен от Ахмед Ахмедов.

Като цяло през второто полувреме и особено 10-ина минути преди края „червените“ осъществиха тотален натиск над бистричани, който в крайна сметка даде резултат чрез попадението на Евандро.

Кристиян Малинов изигра своя мач номер 100 за „червените“ в българския елит. Шестима от „Витоша“ пък се оказа, че не са тренирали пълноценно през последната седмица, тъй като са абитуриенти и е трябвало да се явяват на матури.

След този мач ЦСКА има в актива си 49 т. и изравни втория „Локомотив“ (Пд), който също е с 49 т.  Лидерът „Лудогорец“ е с 58 точки на сметката си, а "Левски" е четвърти с 46 т.