ЦСКА с пета греда в Първа лига

На ЦСКА може и да му върви в Европа, но не и у нас. „Червените“ записаха пети пореден мач без победа в Първа лига – 1:1 с „Берое“ у дома. Така не успяха да се възползват от издънката на Лудогорец по-рано, а и да натрупат самочувствие преди двубоя с ЧФР Клуж в четвъртък.

През първата част двата отбора си размениха по няколко положения. Али Соу стартира задължителните си пропуски още в първата минута, а след това пропусна и в края на първата част. За „Берое“ пък неточен мерник показа Макута.

Тимът от Стара Загора шокира домакините след почивката. В 48-ата минута Фуртадо центрира балонно отдясно. „Червената“ защита и най-вече Вион изпуснаха Макута, който простреля Бусато – 0:1. ЦСКА обаче успя да реагира мигновено. Валентин Антов изравни в 54-ата минута с глава след корнер.

„Армейците“ натиснаха очаквано в последните минути, но този път нямаха късмет да измъкнат трите точки.

Преди срещата ЦСКА отдаде почит на легендата Петър Жеков. Голмайстор номер 1 на елита за всички времена получи картина и букет, след като по-рано през седмицата навърши 76 години.