ЦСКА пропусна да накаже „Рома“ на „Олимпиако“

ЦСКА изигра отличен двубой при гостуването си на италианския гранд „Рома“ в мач от група А на Лига Европа. „Червените” стигнаха до 0:0, но трябва да съжаляват, че не си тръгнаха от Вечния гранд с трите точки заради непростимите пропуски пред вратата на „вълците”.

Валентин Антов и Али Соу имаха стопроцентови възможности пред противниковата врата, но така и не успяха да накажат стража на домакините. През първото полувреме на срещата пък футболистите на Пауло Фонсека удариха напречната греда, а гол на Крис Смолинг бе отменен заради засада.

След злополучната загуба в първия кръг от румънския шампион „Клуж“ с 0:2 в София, ЦСКА взе първа точка. В другия мач от групата „Клуж“ и „Йънг Бойс“ също не излъчиха победител, завършвайки 1:1.

Така „Клуж“ оглави временното класиране в групата с актив от 4 точки, толкова колкото има и вторият „Рома“. „Йънг Бойс“ и ЦСКА са съответно трети и четвърти с по една точка в актива си.

В следващия кръг ЦСКА гостува на „Йънг Бойс“ в Швейцария, докато „Рома“ приема „Клуж“.