ЦСКА почете Джеки с победа - 4:1 над

ЦСКА почете Джеки с победа - 4:1 над "Лудогорец"

Двете Кули, Бисмарк и Кайседо вкараха за успеха на "червените", Тиаго записа рекорд при най-голямата загуба на "орлите"

ЦСКА почете легендарния Георги Димитров-Джеки с победа за историята - 4:1 над Лудогорец. Това беше първият успех на "червените" над "орлите" в София в мач за първенство след цели 15 неуспешни опита. Тимът на Любо Пенев изкова категоричната победа след по-добра игра, ранен гол на Юрген Матей, брилянтно попадение на Бисмарк Чарлс и още един на другия представител на Двете Кули в ЦСКА - Мено Кох. В края пък Кайседо отбеляза от дузпа.

"Лудогорец" очевидно беше подценил мача, след като вече си осигури титлата. Разконцентрираните действия на "орлите" предизвикаха най-изразителната загуба за клуба в елита на България. Иначе и ЦСКА, и "Лудогорец" имаха доста промени в обичайните си титулярни състави. За "червените" не започнаха Кайседо, Мазику, Йомов и Енрике, които бяха на пейката. Гостите, които си осигуриха титлата преди два кръга, пък излизат без Недялков, Сантана, Анисе, Каули, Икоко, Ману и Вандерсон.

Срещата започна с почит към легендата на ЦСКА и българския футбол Георги Димитров - Джеки, който почина в събота. "Армията" замени минутата мълчание с такава с аплодисменти. Минута след началото на срещата пък Тиаго Родригес записа името си в историята на ЦСКА, ставайки чужденецът с най-много мачове за тима за първенство. Той записа мач №115 вчера и подобри постижението на бразилеца Маркиньос от 114 срещи.

ЦСКА започна много агресивно срещата и откри още в 4-ата мин. Тогава Греъм Кери центрира от корнер към близката греда, а там Матей засече с глава за 1:0, докато 20-сантиметра по-ниският от него Сисиньо правеше някакви отчаяни опити да му попречи. Надмощието на ЦСКА продължи и в следващите минути, но тимът на Пенев не успя да застраши солидно вратата на гостите. Постепенно "Лудогорец" изравни играта и мачът стана двуостър. До края на първата част и двата отбора имаха прилични шансове да вкарат, но не и истинско голово положение. Като цяло "червените" бяха по-добрият отбор на терена.

На почивката треньорът на гостите Валдал Дамбраускас опита да вдигне нападателната мощ на тима си и извади защитника Жосуе Са за сметка на нападателя Пиерос Сотириу. Кипърецът обаче остана на терена само 8 минути, след като получи контузия и беше заменен от Сантана. В 54-ата мин. ЦСКА нанесе втори удар. Амос Юга пусна елегантно към Греъм Кери, който надскочиш Сисиньо и сервира топката на Чарлс, а последният майсторски от въздуха вкара за 2:0. Шест минути по-късно "Лудогорец" се върна в мача. Кирил Десподов, който беше бурно освиркван от "червените" фенове, пусна брилянтен пас към Сисиньо зад гърба на защитата, бразилецът финтира Бусато и вкара за - 1:2. Само две минути по-късно ЦСКА съвсем отказа гостите с трети гол. Федерико Варела центрира топката от фаул а другият представител на Двете Кули в ЦСКА - Мено Кох, заби с глава за 3:1.

До края на срещата "Лудогорец" натискаше, но не успя да застраши вратата на съперника. ЦСКА пък направи няколко страхотни контраатаки, които обаче пропусна да завърши с гол.

В самия край на мача "орлите" останаха с 10 човека, след като Мавис Чибота си изкара два бързи жълти картона. Секунди по-късно Сантана фаулира Кайседо и Кабаков отсъди дузпа. Еквадорецът не сгреши за крайното 4:1.