ЦСКА обърна „Левски“ в дербито (ОБНОВЕНА)
2

ЦСКА победи „Левски“ с 2:1 в дербито от 9-ия кръг на Първа лига. Георги Миланов бе точен в 28-ата минута със задна ножица и откри за „сините“. Греъм Кери изравни в 44-ата минута, а Жорди Кайседо в 65-ата минута донесе пълен обрат за „червените“.

Над 20 000 зрители пристигна на стадион “Васил Левски”, въпреки че заради мерките

официално бяха пуснати само 12 000 билета

Сред ВИП гостите бе и Христо Стоичков, който преди това уважи юбилея на клуба, от който е тръгнал - „Марица“ (Пд).

Първата сериозна опасност в дербито бе за „Левски“. В 11-а минута удар на Георги Миланов прати топката в гредата на пазената от Густаво Бусато врата. Десет минути по-късно Греъм Кери получи топката в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Николай Михайлов се намеси авторитетно. В 28-а минута „сините“ поведоха. След изпълнение на корнер Шелис отклони с глава към Георги Миланов и той със задна ножица направи 1:0. За гола голяма вина има и Бусато, тъй като топката мина буквално през ръцете му. Пет минути преди края на първата част Кайседо засече след изпълнение на ъглов удар, но на сантиметри край гредата. ЦСКА все пак успя да се оттегли с равен на почивката. В 45-а минута Мазику навлезе в наказателното поле отляво пусна към Кери, който спря топката с десния крак и веднага с левия направи Николай Михайлов безпомощен за 1:1.

През втората част играчите в „синьо“ започнаха постепенно да отпадат и

бяха наказани с втори гол

Юрген Матей намери Жорди Кайседо зад центъра на терена, таранът напредна, като успя да се освободи от Шелис и пусна топката покрай излезлия да го пресрещне Николай Михалов за 2:1. До края „червените“ можеше да вкарат още, но влезлият като резерва Баи и Кайседо си повеждаха дълго топката излизайки сами срещу вратаря на „сините“.

Съвсем логично Стойчо Младенов бе изключително доволен от видяното. „От всичко съм доволен. Искаше си ме да покажем по-добра игра в предишните мачове. Има умора във футболистите, липсваше ни свежест и агресия. Още една рутинна победа срещу „Левски“. Сега ще се освежим, за да може следващия мач да бъдем на висота. Когато има умора, тя неминуемо се отразява на мисленето и на поведението. Закъснявахме в единоборствата. Дадохме инициативата. От нищото те съумяха да отбележат гол и затова

трябваше да увеличим оборотите

през втората част“, коментира специалистът.

Треньорът на „Левски“ Станимир Стоилов призна, че ЦСКА заслужено е спечелил дербито. „Победи по-опитният отбор. Имаше желание, но не видях достатъчно самочувствие, особено в завършващата фаза. Допуснахме и грешки в защита“, заяви Мъри. Той отново изтъкна, че отборът изпитва огромни проблеми с физическата форма. „Издържливостта е нещо, върху което трябва да работим. Докато сме свежи и имаме динамика, играем уверено. След почивката бяхме неуверени, а владеехме играта. Нямаме достатъчно мощ и сила“.