ЦСКА надви

ЦСКА надви "Локо" (Сф), "Лудогорец" отнесе "Арда"

7 точки – толкова остана разликата между ЦСКА и „Лудогорец“ след мачовете от 17-ия кръг на Първа лига. „Армейците“ измъкнаха победата с 2:0 срещу „Локомотив“ (Сф), а шампионите разгромиха с 4:1 „Арда“.

Пред едва 500 зрители на стадион „Българска армия“ в спасител за ЦСКА отново се превърна Жорди Кайседо. Еквадорецът вкара решаващото попадение в началото на второто полуреме, получавайки пас от Георги Йомов. Самият Йомов пък oформи крайния резултат в продължението на двубоя. Интересното е, че преди това гол на ЦСКА бе отменен след консултация с VAR заради игра с ръка, а в средата на втората част изравнително попадение за „железничарите“ също не бе признати заради засада.

Въпреки победата, ЦСКА даде две свидни жертви. Още през първата част принудително терена напуснаха Амос Юга и Варела, които получиха мускулни контузии и все още не е ясно дали ще са готови за оставащите до края на годината мачове.

Преди това пък „Лудогорец“ нямаше проблеми в домакинството си на „Арда“ и спечели с 4:1.

Жордан Икоко даде аванс на разградчани още в 7-ата минута, а в 29-ата с помощта на VAR попадение на Пиерос Сотириу бе зачетено за 2:0. В 36-ата минута Спас Делев вкара много красив гол за 2:1, но още преди края на първата част "Лудогорец" си върна аванса от два гола, след като Пиерос Сотириу вкара второто си попадение в 41-ата минута. През втората част "Лудогорец" още повече увеличи аванса си, след като Кирил Десподов вкара изключителен гол от пряк свободен удар за 4:1.

„Изключително важно беше да спечелим трите точки, коментира треньорът на „орлите“ Станислав Генчев. - Знаехме, че Арда се опитва да играе изключително атакуващо и в същото време оставя пространства зад гърба на защитата си. Неслучайно се възполвахме от тях - мога да кажа, че съм излкючително доволен от това, което показахме. Готови сме за оставащите мачове. Надявам се някои от играчите да се завърнат, защото натрупахме и картони, да можем да правим ротации", допълни Генчев.