ЦСКА надигра, но не победи „Клуж“ в Румъния

ЦСКА завърши 0:0 при гостуването си на румънския „Клуж“ в мач от група „А“ на Лига Европа. Така „червените“ спечелиха втората си точка за класирането след 0:0 и с „Рома“ в Рим.

Момчетата на Бруно Акрапович могат да съжаляват, че не успяха да стигнат до победата, след като бяха по-агресивният отбор и диктуваха събитията на терена особено през цялото второто полувреме. След 60-ата минута „червените“ стигнаха до 3 чисти положения за гол, но Али Соу на два пъти пропусна, а в самия край и влезлият като резерва Тиаго затрудни вратаря на домакините с далечен и тежък удар, а при добавката отново Соу на сполучи.

Още повече, че от 84-ата минута „Клуж“ остана с човек по-малко, след като Кипчиу получи втори жълт и съответно червен картон, след като симулира за дузпа, а след това реагира много бурно на съдията.

В другия мач от групата „Йънг Бойс“ поведе на „Рома“ в Рим с 1:0, но после „вълците“ направиха пълен обрат за крайното 3:1. „Рома“ остава лидер в групата с 13 точки, „Йънг Бойс“ със 7, „Клуж“ 5 и ЦСКА с 2 точки.

В последния си мач на 10 декември ЦСКА приема „Рома“ на националния стадион.