ЦСКА се класира на 1/4-финалите за Купата на България след измъчен успех с 1:0 над „Арда“. Мачът в Кърджали беше изключително оспорван и не мина без сериозни драми и скандали.

Единственото попадение бе дело на Али Соу, който се възползва от грешка в отбраната на домакините и вкара още във втората минута. Гамбийският нападател обаче остана на терена едва до 66-ата минута, когато бе изгонен от съдията Ивайло Стоянов-Сватбата. Соу се сдърпа с Илиас Хасани край тъчлинията и реферът им вдигна червени картони. Напрежението на стадиона ескалира, а пикът бе в последните секунди. Тогава гол на „Арда“ бе отменен заради спорна засада, което вбеси всички в щаба на домакините.

Така в крайна сметка ЦСКА оцеля в Кърджали, въпреки че игра много под възможностите си, присъединявайки се към останалите 1/4-финалисти ЦСКА 1948, „Ботев“ (Пловдив), „Лудогорец“, „Ботев“ (Гълъбово), „Ботев“ (Враца) и „Левски“. Последният осми отбор ще се излъчи тази вечер след мача между настоящия носител на купата „Локомотив“ (Пд) и „Литекс“. В неделя пък ЦСКА и „Арда“ отново излизат един срещу друг в двубой от първенството, който ще се играе не в Кърджали, а на стадион „Лаута“ в Пловдив.

След трудния успех треньорът на „червените“ Милош Крушчич призна, че тимът му се е представил незадоволително.

„В последната минута, когато „Арда“ отбеляза гол, който бе отменен заради засада, ние подходихме детински. Изиграхме ситуацията като 12-годишни деца. Важна е обаче победата, а не играта. Не знам дали сме извадили късмет, просто ранният гол обърка плановете ни“, сподели Крушчич.

Колегата му в „Арда“ Стамен Белчев пък съжали, че тимът му отпада след нелепа грешка в защита. „Миг невнимание в началото доведе до гол, заради който отпадаме. Добре бяхме проучили съперника и това ни помогна по време на срещата. За нас големият проблем е, че не можем да вкараме положенията си“, допълни Белчев, който на няколко пъти бе свързван със завръщане начело на ЦСКА, но в крайна сметка отказа офертите и остана начело на „Арда“.