ЦСКА победи "Витоша" с 3:0 в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Резултата откри Мауридес в 78-ата минута, в 90-ата Кирил Десподов удвои, а в заключителните секунди на продължението Мауридес вкара за втори път.

Първото опасно положение бе създадено от домакините и то дойде в 9-ата минута. Бодуров изведе Манолев с 40-метров пас зад гърба на зелената отбрана, десният бек шутира без забавяне от 8-9 метра, но Василев изби.

В 20-ата минута и Али Соу се отчете със сериозен пропуск. Рубен Пинто го извде очи в очи с Василев, но таранът стреля в тялото на вратаря. Секунди по-късно отлична триходова комбинация Манолев-Десподов-Малинов изведе последния сам срещу вратаря, халфът опита да реализира с прехвърлящ удар, но изпрати топката в аут.

В 41-ата и 42-ата минута Пинто и Чорбаджийски опитаха удари с глава, но Василев без проблем улови.

Три минути след началото на втората част гостите допуснаха поредица от грешки при изнасяне на топката и позиционирането на отбора в защита, което помогна на Али Соу да излезе очи в очи с Василев, но стражът на Витоша излезе добре и нападателят стреля в неговото тяло.

След това и Тиаго пробва своя мерник с два изстрела от далечна дистанция, но те бяха крайно неточни. В 57-ата минута Десподов центрира от фаул към Соу, който отправи удар с глава, но високо над напречната греда. След час игра дойде и първата по-опасна ситуация пред вратата на бистричани. Али Соу шутира от границата на наказателното поле, но покрай дясната греда.

В 70-ата минута Бодуров засече с глава центриране от корнер, но ударът попадна право в ръцете на Василев. Шест минути по-късно Десподов получи шанс за шут от двайсетина метра след колебливо боксиране на Василев, но израти топката над напречната греда.

Зелената крепост все пак падна в 78-ата минута, когато около точката на дузпата се заформи голямо меле. Първо Мауридес стреля с глава, но Купенов изби пред голлинията. Топката отиде в краката на Жеферсон, който центрира към тарана и този път Мауридес бе точен - 1:0 за ЦСКА.

Три минути по-късно червените можеха да удвоят, когато след щастлив рикошет двама футболисти на домакините се озоваха срещу един на гостите, но изстрелът на Джеси бе крайно неточен.

Вторият гол все пак стана факт, когато в 90-ата минута Десподов буквално развинти двама бранители в зелено и останал очи в очи с Василев вкара с шут под неговия плонж. В последните секунди пък Мауридес оформи крайното 3:0.