ЦСКА и „Левски“ със зрелищно 3:3 в дербито
2

В зрелищен мач ЦСКА и „Левски“ завършиха 3:3 в дербито на 27 кръг в първенството. „Червените“ са втори в класирането с 51 точки, а "Левски" трети с 50. Лидер с 62 точки е „Лудогорец“, който утре приема "Берое".

Двубоят на стадион „Васил Левски“ започна с известен превес на „червените“, които първи създадоха опасни ситуации пред вратата на съперника. В 16-та минута натискът на символичните домакини се увенча с успех. След съдийска топка отсъдена в дясно в половината на „Левски“ Греъм Кери центрира в наказателното поле, където Али Соу плонжира, за да нанесе удар с глава. Топката срещна коляното на опитващия се да спре нападателя Янис Каргас и влезе в мрежата на Георги Георгиев – 1:0 за ЦСКА. Голът окрили играчите на треньора Милош Крушчич и в 21-та минута Кери със силен шут прати топката в сглобката на вратата.Малко по-късно „армейците“ удариха за втори път греда, този път след изстрел на Пламен Гълъбов. Постепенно обаче „сините“ се окопитиха и в 34-та минута получиха възможност да изравнят. След неразбирателството между Петър Занев и Густаво Бусато в наказателното поле Станислав Иванов се добра до топката и принуди бразилския страж да го фаулира. Реферът Георги Кабаков незабавно отсъди дузпа, която бе точно изпълнена от капитана на „Левски“ Иван Горанов за 1:1. В продължението на полувремето „сините“ стигнаха до обрат. След изпълнение на фаул от Дени Алар отляво Холмайр Ейолфсон изпревари Бусато, отклони топката към Хали Тиам и той с глава направи 2:1.

След почивката двата тима си размениха по няколко атаки и при една от тях ЦСКА също получи правото да изпълни дузпа. В 58-та минута Антов намери Кристиян Малинов в наказателното поле на „сините“ и той след контакт с Холмар Ейолфосн падна на тревата. Кабаков посочи бялата точка, а с изпълнението се нае Греъм Кери. След удара на ирландеца вратаря Георгиев успя да отклони топката в гредата, но след това тя попадна в мрежата зад него за 2:2. Голът не стресна „Левски“ и съвсем скоро феновете на тима отново бяха на крака. В 68-та минута след центриране на Станислав Иванов националът Симеон Славчев с глава вкара за 3:2. До края пропуски имаше и пред двете врати, но късметът бе на страната на „армейците“. Две минути преди края на редовното време влезлият като резерва Рубен Пинто напредна от дясно, центрира отлично към Али Соу и той с глава направи вратаря Георгиев безпомощен за 3:3. В продължението Ахмед Ахмедов направи невероятен пропуск, след като не успя да засече отлично центриране на Джеси и пропусна да донесе победата на ЦСКА.