ЦСКА и „Берое“ бият в контроли

"Черно море" с нов успех на "Тича"

ЦСКА надигра с 2:0 „Ботев“ (Враца) на стадион "Българска армия" в единствената си контрола преди рестарта на сезона. Резултата откри Томи Юрич от дузпа в 77-ата минута, а 180 секунди по-късно Греъм Кери удвои след асистенция на първия голмайстор.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, но след почивката „червените“ надиграха своя съперник и можеха да спечелят с далеч по-убедителен резултат.

В друга контрола, играна днес „Берое“ победи с 1:0 „Арда“ (Кърджали) на спортния комплекс на заралии. Единственият гол в мача падна след точен удар с глава на головата машина на домакините Мартин Камбуров. Централният нападател се разписа в 17-ата минута, когато засече красиво подаване на Ахмед Тоуба. Така Николай Киров записа порежение в своя неофициален дебют начело на „Арда“.

В послената проверка, играна днес на стадион "Тича" във Варна "Черно море" победи "Етър" с 2:0. Точни за домакините бяха Родриго в 29-ата минута и Велислав Василев в 89-ата.

Първенството в Първа лига се подновява на 5 юни.