ЦСКА громи с 4:0 на Панчарево

ЦСКА записа нова победа в контролите. "Червените" надделяха с 4:0 над „Струмска слава”, а двубоят се игра на базата в Панчарево. Юнус Санкаре, Валентин Антов, Енрике Рафаел и Ахмед Ахемдов бяха точни за “армейците”.

Така футболистите на Акрапович записаха втора поредна сериозна победа над български втородивизионен отбор, след като преди седмица спечелиха с 3:0 контролата си срещу „Септември” (Симитли), която се проведе в Турция. Освен това столичният гранд продължава без загуба в контролите, като преди това спечели с 4:0 срещу втория отбор на „Алания” и направи 0:0 с полския „Стал Миелец”, където играе бившият „червен” капитан Божидар Чорбаджийски.

ЦСКА бе по-активният отбор в първите минути на двубоя и бързо стигнаха до попадение.

В 12-ата минута Брадли Мазику разигра с Али Соу и центрира отлично, а халфът на "червените" Санкаре вкара на празна врата с глава. В 21-ата минута ЦСКА поведе с 2:0. Тибо Вион центрира много добре от ъглов удар, а Валентин Антов се отскубна от защитата на „Струмска слава” и оставен непокрит вкара с глава.

След 60-ата минута Акрапович подмени целия отбор, а в игра влезе и каращият проби ганаец Иса Худа. В 72-ата минута "червените" поведоха с 3:0. Ахмедов изведе Джером Синклер по десния фланг, който центрира, а Рафаел Енрике изпревари защитник на тима от Радомир и вкара хубав гол за 3:0. В 87-ата минута Адалберто Пеняранда направи отличен пробив до десния фланг на атаката на ЦСКА. Той навлезе в наказателното поле и намери Ахмед Ахмедов, който изпревари защитник на Струмска слава и на празна врата реализира четвъртия гол.

Интересното е, че техническият директор на ЦСКА Алан Пардю пристигна в клубната база на "червените" в Панчарево, за да гледа контролата със „Струмска слава” (Радомир).

Англичанинът се завърна в София, след като беше в родината си повече от месец. Там Пардю изгледа доста мачове на живо, работейки по зимната селекция на "армейците". Все още ЦСКА не е взел нито един нов играч, но и не е продал, като желанието на шефовете е гръбнакът на отбора да бъде запазен за атака на титлата през пролетта. ЦСКА е на 6 точки от „Лудогорец” в първенството, а на 1/8-финалите за Купата на България е домакин на „Черно море”.