ЦСКА е на полуфинал! Кайседо и Бисмарк размазаха

ЦСКА е на полуфинал! Кайседо и Бисмарк размазаха "Ботев" (Вр)

Еквадорският таран блесна с хеттрик

ЦСКА се класира с лекота на полуфиналите за Купата на България, след като смаза с 4:0 "Ботев" (Вр). Над всички бе таранът на "червените" Жорди Кайседо, който забоде хеттрик във вратата на Дамян Дамянов. Едно попадение добави и Бисмарк Чарлс.

Още в 6-ата минута Тибо Вион влезе по дясното крило и отправи силен удар с левия крак, но вратарят Дамянов спаси. Веднага след това лидерът на "Ботев" Даниел Генов бе изведен отдясно, той направи финт срещу Синклер и потърси с фалцов удар с левия крак далечния ъгъл, но топката излезе в аут. В 11-ата минута ЦСКА вече бе напред в резултата. Синклер подаде на Тибо Вион, който центрира чудесно, Дамянов увисна, а Кайседо вкара един от най-лесните си голове с глава на празна врата. В 14-ата минута Генов надигра Жеферсон и даде на Н'Диайе, който от движения стреля покрай десния стълб. В 18-ата минута Жеферсон изглежда върна към вратаря Бусато, който хвана топката, но съдията Георги Николов не реагира. В 28-ата минута при бърза контраатака Тиаго намери добре Брадли Мазику, а ударът му в последния момент бе блокиран от Зехиров. Към края на полувреме последва брутално нарушение на Пламен Гълъбов срещу Петър Атанасов, което можеше да завърши и с червен картон за „червения“ бранител. Кайседо направи дежурния си пропуск, като стреля право във вратаря отдясно. В 39-ата минута обаче Кайседо вкара майсторски дузпа, отсъдена за нарушение на Зехиров срещу Мазику.

На полувремето и двамата треньори направиха по две смени, което бе очаквано за Великов и не толкова от страна на Акрапович. За „червените“ влязоха Иван Турицов и Бисмарк Чарлс на местата на слабо игралите Синклер и Жеферсон. Гостите се опитаха да притеснят ЦСКА, но се стигна само до няколко даречни удара. Още в началото на второто полувреме Ненов стреля отляво, то топката попадна право в тялото на Бусато. Малко по-късно и Христо Златински пробва с тежък удар отдалеч, но бразилският вратар отново плонжира и изби удара без особено напрежение. В 75-ата минута Кайседо заби своя първи хеттрик в България. Всичко тръгна от това, че Мазику открадна топката на Домовчийски, Кох размина трагично игралия Зехиров като пътен знак и центрира, а оставеният непокрит еквадорец изстреля от упор топката в мрежата. В 77-ата минута бе оформен и погромът за врачани. Аласан Н'Диайе сбърка фатално, като подари топката на Бисмарк Чарлс, който премина през Дамян Дамянов и отбеляза четвъртото попадение в мрежата му.