ЦСКА е на крачка от групите на Лига Европа

След победа с 3:1 над Б36 Торсхавн

ЦСКА е на на прага на групите на Лига Европа след победа с 3:1 над Б36 Торсхавн от Фарьорски острови. Така за пръв път от сезон 2011/12 „червените“ са на плейофите за класиране в груповата фаза на Лига Европа.

След няколко по-слаби удара на домакините в началото, в 15-ата минута Фредриксберг изпълни добре пряк свободен удар от около 25 метра, но Бусато внимаваше и изби в корнер. В 22-ата минута след центриране Матей би с глава и топката се насочваше към мрежата, но Пингел изби. Последва положение пред Санкаре, който обаче не уцели вратата. Секунди след това Али Соу изведе „червените“ напред. Той бе намерен отлично от Юнус Санкаре и без проблеми реализира за 1:0. В 32-ата минута Греъм Кери качи топката на главата на Али Соу, но стражът на гостите изби.

Шест минути след това „армейците“ забиха второ попадение. Юнус Санкаре отново действа майсторски и изведе Георги Йомов, който без проблеми отбеляза дебютното си попадение с червения екип – 2:0. Сякаш бързите два гола успокоиха тима на Стамен Белчев. Гостите намалиха в 60-ата минута. Тогава Пингел получи пас отляво и с лекота премина неубедителните Валентин Антов и Юрген Матей, след което без проблеми прати топката в мрежата. Попадението на фарьорците смути „червените“, но за кратко. В 83-ата минута Али Соу проби отдясно и намери резервата Жюл Кейта, за когото не бе проблем да реализира във втори пореден мач – 3:1.