ЦСКА без гол във втората си проверка в Алания

ЦСКА завърши 0:0 с полския “Стал“ (Мелец) във втората си контрола от зимния лагер в Алания (Турция). За съперника титуляр започна българинът Божидар Чорбаджийски, докато другият нашенец в полския тим Алекс Колев се появи през втората част.

"Армейците" на два пъти застрашиха вратата на съперника през първата част, но ударите на Петър Занев в 15-ата минута и на Юнус Санкаре четири по-късно не намериха целта. В 28-ата минута „Стал“ вкара гол, дело на Божидар Чорбаджийски, който засече удар с глава на Флис, но се оказа, че бившият бранител на "армейците" е извършил фаул в атака и попадението беше отменено.

ЦСКА смени целия си състав на почивката и продължи да контролира играта, макар втората част да започна с възможност за съперника, пише Блиц. Появилият се на почивката в полския тим Алекс Колев се озова в добра позиция, но ударът му мина встрани. Последва пропуск на Али Соу в 55-ата минута пред вратата на поляците. След около час „Стал“ едва не си вкара автогол при остро центриране към Ахмедов. Поляците за малко не откриха резултрата в 78-ата минута, когато Евтимов сбърка, но Маг не успя да се възползва.

В първата си проверка на турска земя в събота "армейците" се наложиха с 4:0 над дублиращия състав на „Аланияспор“. ЦСКА трябва да изиграе още няколко контроли на лагера в южната ни съседка, но има сигурен съперник само за тази на 21 януари, когато среща полския „Заглембе“ (Любин).