ЦСКА 1948 разгроми „Славия“ с 5:1

ЦСКА 1948 постигна убедителена победа с 5:1 над Славия. Това бе третият пореден домакински мач на ЦСКА 1948, в който новакът бележи 5 попадения. След 5:1 на „Етър“ и 5:0 над „Ботев“ (Пловвдив), днес 5 гола отнесе и „Славия“.

Превъзходството на ЦСКА 1948 бе доста сериозно, което ясно си личи от получилият се резултат.

Неостаряващият Мартин Камбуров даде тон за победата с гол 33-ата минута, когато с глава засече центрирането на младия Марио Тупузов. В края на първата част пък Васил Шопов удвои резултата.

„Славия" започна силно втората част и бърз гол на Емил Стоев даде надежди на "белите", че могат да измъкнат нещо от този мач.

Тези надежди обаче продължиха само няколко минути, защото реферът отсъди дузпа в полза на ЦСКА 1948, която Мартин Камбуров превърна в гол за 3:1. Това бе неговият гол №244 в елита на България. Това пречупи футболистите на „Славия“, които просто доиграха мача. ЦСКА 1948 пък вкара още два гола дело на резервата Антел Бастунов.

Главният мениджър на ЦСКА 1948 Красимир Балъков заяви, че "виновник" за големите победи на "червените" в последно време е спонсорът на тима Цветомир Найденов.

"Не очакваме категорични победи, а победи. Когато станат категорични, още по-добре. Днес имаше много движение, преса, добри ситуации за гол. Нашият спонсор Цецо Найденов постоянно ни пълни главата с разни мисли за резултати, за хубав футбол и ние се зарязаване от него.

Старши треньорът на "Славия" Александър Тарханов пък се оправда с пандемията от коронавирус.

“Ние за една седмица играем трети мач. Това понижава състоянието на отбора и другото е, че при нас дойде коронавирусът. Почти всяко денонощие отборът е на тестове, но не само това е причината. Освен това отсъстват двама от основните ни играчи - Карабельов и Кръстев. Трето безспорно е, че имаше много грешки от всички играчи.