ЦСКА 1948 победи

ЦСКА 1948 победи "Черно море" с 2:1 във Варна

ЦСКА 1948 обърна Черно море насред "Тича" и постигна първа победа като гост в Първа Лига. Двубоят бе от 11-ия кръг на първенството. "Моряците" поведоха с гол на Матиас Курьор, но "червените" стигнаха до победата с попадения на Галин Иванов и Мартин Камбуров от дузпа.

Столичани вече има 19 точки и заеха трето място във временното класиране, докато варненци са с 14 пункта и са шести.

В 21-ата минута "моряците" поведоха. Родриго центрира отдясно в наказателното поле. Сашо Александров увисна, а зад него дебенеше Матиас Курьор, който с глава вкара 12-ия си гол от началото на сезона.

В 29-ата минута Васил Шопов проби до аутлинията отляво, последва пас към Галин Иванов и националът изравни с хубав изстрел от десетина метра - 1:1.

В 60-ата минута Даниел Димов свали за Иса след центриране отляво. Нападателят нанесе удар, който бе избит от голлинията от Шопов. Две минути след това Галин Иванов нахлу в наказателното поле на "моряците", където бе дръпнат от Виктор Попов. Главният рефер посочи бялата точка, а Мартин Камбуров с безкомпромисен удар в средата на вратата вкара за 1:2.

Това бе 245-и гол за нападателя, като до подобряване на рекорда на Петър Жеков му остават още осем попадения.