Чочев се завърна в игра при нулево равенство на ЦСКА 1948

“Ботев“ (Враца) и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в мач от 9-ия кръг на Първа лига. Двата отбора изиграха двуостър мач на стадион "Христо Ботев" във Враца с поделено надмощие и логично си поделиха по една точка.

Гостите от София първи получиха възможност да поведат в резултата още в началните секунди, но Лазар Марин не намери рамката на вратата от чиста позиция.

В средата на първата част Сашо Александров получи удобна топка пред границата на наказателното поле, но стреля в аут.

„Ботев“ (Враца) също имаше своите възможности, като най-чистата пропусна Том, който стреля в опразнената врата след грешка на вратаря Наумов, но топката тупна пред голлинията и прехвърли вратата.

В началото на второто полувреме домакините от Враца имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Генов, но реферът Валентин Железов подмина ситуацията.

В 84-ата минута в игра за ЦСКА 1948 се появи Ивайло Чочев, за когото това бе завръщане в игра след година и половина извън терените. Той не бе играл от март 2019-а, когато получи тежка контузия на мач за националния отбор на България срещу Черна гора.