Италианският втородивизионен „Пескара“ обяви официално привличането на българския национал Ивайло Чочев.

Родният играч премина в тима от Серия „Б“ със свободен трансфер от „Палермо“. 26-годишният полузащитник парафира контракт за следващите два сезона с опция за още един, като в момента се възстановява от операция заради фрактура на капачката на коляното, заради която претърпя операция към края на март.

Според прогнозите на лекарите и последните прегледи на национала, извършени от щаба на „Пескара“, се очаква той да бъде готов за игра най-рано през ноември. Чочев игра за „Палермо“ от лятото на 2014 година, като през този период записа общо 120 мача. В тях атакуващият футболист успя да реализира 13 гола и да направи 7 асистенции. Дебютът му в Серия „А“ бе на 5 октомври 2014 г. в мач срещу „Емполи“, когато влезе като резерва на Франко Васкес.

Първия си гол пък Чочев вкара срещу отбора на „Удинезе“ в мач от 30-я кръг на сезон 2014/15. През май тази година, обаче, сицилианците бяха изхвърлени в четвърта дивизия заради финансови нарушения на доскорошния си собственик Маурицио Дзампарини. Това на практика остави Чочев без отбор и той бе в търсене на ново предизвикателство в продължение на последните два месеца. В крайна сметка „Пескара“ извади най-примамлива оферта за българина и той вече ще защитава цветовете на клуба от едноименния град.