0

„Червения динамит“, както наричат отбора на Дания, избухна и на ¼-финалите с победа с 2:1 над Чехия. В Баку тимът на Каспер Хюлманд заслужено стигна до успеха с две попадения още до почивката.

На полуфиналите датчаните, които продължават да играят и за получилия сърдечен арест още в първия мач Кристиан Ериксен, ще се изправят на „Уембли“ срещу победителя от двубоя между Англия и Украйна, които ще играят от 22.00 часа днес.

Датчаните поведоха още в 5-ата, когато стигнаха до ъглов удар. Йенс Стригер Ларсен изпълни корнера, качвайки топката на главата на Томас Дилейни, който бе оставен непокрит и матира вратаря на Чехия Томаш Вацлик.

В 42-ата минута Дания удвои преднината си. Йоаким Мееле центрира страхотно в наказателното поле, където Каспер Долберг засече топката във вратата на съперника.

В 49-ата минута Чехия се върна в двубоя. Владимир Цоуфал подаде в наказателното поле към Патрик Шик, а голмайсторът на чехите с десния крак запрати топката във вратата на Шмайхел.

С днешните две попадения пък Дания оформи сметката си на 11 отбелязани гол и записва най-резултатния шампионат в досегашната си история. На Евро 2020 само Испания има повече вкарани голове – 12.