„Черно море“ загря с победа за плейофите

„Черно море“ победи с 2:0 „Витоша“ (Бистрица) в мач от последния 26-и кръг на редовния сезон в Първа лига. Автогол на Четин Садула и попадение на Исмаил Иса донесоха успеха на „моряците“.

Срещата бе протоколна и за двата отбора. Още в началото варненци имаха чудесна възможност да открият резултата. Мартин Минчев финтира съперник в пеналта и стреля, но Амзин подложи крак и отклони топката, която срещна страничния стълб. В 39-ата минута Емил Янчев отбеляза, но голът бе отменен заради засада.

Логичното се случи в края на първата част. След подаване отляво, Илиан Илиев-младши опита да засече топката, но успя единствено да я отклони. Това излъга Садула, който насочи удара с гърди в собствената си врата. Веднага след почивката "Черно море" удвои преднината си с първия точен шут към Николай Кръстев. Илиев се пребори за топката в центъра на терена и подаде към Иса. Нападателят финтира Садула и с премерен удар в далечния ъгъл направи 2:0. Домакините можеха да направят резултата класически, но Родриго и Панайотов пропуснаха отлични възможности.

Така „Черно море“ ще играе с „Етър“, „Царско село“ и „Витоша“ в група „А“ на втората осмица. В група „Б“ пък попаднаха „Арда“, „Ботев“ (Пд), „Ботев“ (Вр) и „Дунав“.