„Черно море“ спечели с минималното 1:0 при домакинството на „Лудогорец“ на „Тича“ в мач от 23-ия кръг на Първа лига. Победният гол за „моряците“ падна във фаталната 13-та минута, а негов автор бе Виктор Генев.

Играчите на „Лудогорец“ имаха съвсем основателни претенции за дузпа в 75-та минута, когато Якуб Швиерчок стреля, топката бе блокирана с ръка от Пламен Димов, но съдията Никола Попов не свири такава.

„Черно море“ постигна втора домакинска победа от началото на втория дял, докато „Лудогорец“ не само няма победа през 2019 година в Първа лига, но претърпя и първо поражение.

Наставникът на „моряците“ Илиан Илиев пък записа победа над „Лудогорец“ с трети различен отбор, след като преди това го бе направил начело на „Верея“ и „Локомотив“ (Пловдив).

Варненци пък постигнаха успех и над третия гранд на своя стадион, след като преди това бяха ударили „Левски“ и ЦСКА.

Мачът на „Тича“ е много вероятно да се окаже последен за Антони Здравков начело на шампионите.

В по-ранния мач днес „Славия“ прекъсна негативната си серия от цели седем мача без победа като гост в Първа лига. „Белите” се наложиха с 3:1 над „Ботев“ (Враца) на тежкия терен на стадион „Христо Ботев”.

Двубоят бе преместен с половин час, за да могат домакините да изчистят снега, който се бе натрупал през нощта и сутринта. В крайна сметка врачани успяха да приведат в годен вид терена си и двубоят се състоя.

Столичани се наложиха, след като направиха пълен обрат на резултата. Във втори пореден мач възпитаниците на Златомир Загорчич успяват да вкарат три попадения и в крайна сметка да стигнат до успеха, след като първо за губили в резултата.

Домакините откриха резултата с гол на Венцислав Керчев в 6-ата минута, а след това пропуснаха още няколко положения за втори гол. „Белите“ изравниха чрез Радослав Кирилов в 38-ата минута.

След почивката „Славия“ надигра своя опонент и с две попадения на Цветелин Чунчуков и Владислав Узунов стигнаха до трите точки.

В третия мач за деня „Ботев“ (Пловдив) разби „Верея“ с 4:0. На базата си в "Коматево" домакините без проблем стигнаха до трите точки срещу аутсайдера в шампионата. Феребори Доре (20), Тодор Неделев (41), Васил Шопов (81) и Кристиан Добрев (86) отбелязаха попаденията за "канарчетата". Така съставът на Николай Киров се доближи само на три точки от третия в класирането „Левски“, който има мач с ЦСКА утре. Пловдивчани вече имат 42 точки след 13 победи и три равенства от 23 срещи.