„Черно море“ с трета поредна победа в контролите

„Черно море“ записа трета поредна победа в контролите от зимната подготовка. "Моряците" спечелиха с 1:0 срещу „Ботев“ (Враца) на стадион "Младост" във Варна.

Старши треньорът на домакините Илиан Илиев използва доста юноши от школата на тима, състезаващи се в Елитната група до 19 години.

„Черно море“ създаде първата опасност в мача. Във втората минута след многоходова комбинация Стефан Велев стреля с левия крак, но от непосредствена близост не намери очертанията на вратата.

В 27-ата минута и „Ботев“ (Враца) създаде добро положение. Педро Лагоа засече центриране в наказателното поле, но Иван Дюлгеров внимаваше и успя да избие в корнер.

В 36-ата минута след центриране от дясно Петър Атанасов с нисък летящ плонж стреля от непосредствена близост, но топката премина на сантиметри от страничната греда. Това бе и най-чистото положение до момента в мача.

В края на първата част Илиан Илиев-младши намери Денислав Ангелов в наказателното поле, който финтира бранител и стреля за 1:0.

След почивката „Черно море“ имаше още възможности да се разпише, но Стефан Велев и Мартин Дичев на два пъти не успяха да преодолеят стража на гостите.

„Ботев“ също имаше своя шанс в 70-ата минута, когато Даниел Генов получи топката в наказателното поле и стреля от близо, но Георги Георгиев изби в корнер.