“Черно море“ с класическа победа над „Монтана“

“Черно море“ победи „Монтана“ с 3:0 във втория неделен мач от 9-ия кръг на Първа лига. Васил Панайотов откри резултата за "моряците", а десетина минути по-късно Курьор отбеляза страхотно попадение и удвои аванса на домакините. През втората част отново Курьор оформи класическия резултат за варненци.

С попаденията си днес голаджията на „Черно море“ вече има на сметката си 10 гола в 8 мача от началото на сезона.

В края на мача Матиас Курьор можеше да оформи своя хеттрик, след като засече добро подаване на Илиан Илиев-младши, но ударът му остана извън очертанията на вратата.

Така „Черно море“ събра 11 точки и зае 10-о място, а „Монтана“ слезе на долната позиция и има същия актив.

Наставникът на "Монтана" Никола Спасов се завърна във Варна, за да се изправи срещу отбора, донесъл му Купата на България и Суперкупата през 2015 г., но си тръгна с пасив от три попадения.

Варненци продължават с положителната статистика у дома срещу „Монтана“, като вече имат 6 победи и 2 равенства.