"Черно море" продължава да лети в Първа лига

"Черно море" върна лидерската си позиция в Първа лига след петголово шоу на националния стадион "Васил Левски".

"Моряците" победиха ЦСКА 1948 с 3:2, което не бе изненадващ развой предвид факта,, че отборите заемаха първото и последното място преди кръга.

Така логично победата отиде при гостите, които след пет кръга имат актив от 11 точки, а до днешния двубой не бяха инкасирали гол във вратата си.

ЦСКА 1948 пък остава на последното място само с точка, като от началото на сезона "червените" са инкасирали 15 попадения.

Всичко на стадион "Васил Левски" започна по перфектен начин за "Черно море", който откри още в седмата минута. Родриго пусна успоредно на голлинията подаване, което нахлуващия Леандро Андраде прати във вратата.

По-добрата игра на "Черно море" продължи, всичко се развиваше по план за "моряците", които имаха още няколко добри шанса, преди вратарят им Георги Георгиев да извърши огромна глупост, подарявайки гол на домакините. Стражът подаде топката директно на противниковия нападател Марио Топузов, който без да се бави я насочи доста мощно и с отлично насочване във вратата му.

Втората част на мача отново започна отлично за моряците, защото в 47-ата минута появилият се от пейката Зе Гомеш се озова сам срещу вратаря и вкара за 2:1.

Зе Гомеш можеше много бързо да вкара нови голове, но на два пъти пропусна от доста изгодна дистанция.

Все пак "Черно море" заслужено стигна до трети гол. Андраде опита центриране към Гомеш, което хвърлилият се на шпагат Георги Ангелов прати в собствената си врата.

В 72-ата минута, когато Виктор Попов си отбеляза автогол за 2:3.

До края ЦСКА 1948 така и не успя да направи достатъчен натиск, аз да стигне до равенство. Трябва да отчетем, че глупост на Топузов, който в рамките минути си изкара жълти картони за симулация и излишен фаул, остави домакините с човек по-малко.

Така "Черно море" напълно заслужено си тръгва с три точки към Варна, като поне още седмица ще бъде на върха в Първа лига.