"Черно море" победи "Славия", Курьор с нови два гола

"Черно море" победи "Славия" с 3:2 в първа среща от 14-ия кръг на Първа лига.

"Моряците" постигнаха успеха във Варна след два гола на Матиас Курьор, който вече има 15 гола през сезона. Нападателят вече е реализирал срещу всички отбори в елита без "Ботев" (Пловдив) и "Царско село".

Столичани рано поведоха в резултата, но изравнителен гол и червен картон бързо обърнаха нещата в полза на домакините, които се изкачиха до петата позиция в класирането с 21 точки. "Славия" остава на незавидната 13-а позиция с 8 точки.

В десетата минута гостите поведоха в резултата. Антовски намери с диагонален пас Ради Кирилов, който финтира Виктор Попов и с фалцов удар с десния крак вкара за 1:0.

В 18-ата минута "Черно море" изравни. Матиас Курьор вкара 14-ия си гол от началото на сезона - този път с глава след центриране от левия фланг.

В 36-ата минута Илиан Илиев изпусна сам срещу вратаря, но бе избутан от Радослав Терзиев и защитникът получи директен червен картон..

По-добрата игра на домакините даде своя резултат в 52-ата минута. Стефан Велев беше точен с много хубав удар от воле след зле изчистена топка от защитата на "Славия" - 2:1.

В 65-ата минута резултатът вече беше 3:1. Курьор се разписа за втори път след центриране от корнер на Илиан Илиев.

В предпоследната минута на редовното време "Славия" стигна до още едно попадение, което не се оказа достатъчно. Калоян Кръстев бе точен с глава след центриране от фаул на Филип Антовски.