„Черно море“ открадна точка от „Ботев“ в Коматево

Отборите на „Ботев“ (Пловдив) и „Черно море“ не успяха да излъчат победител в двубоя си от 23-ия кръг Първа лига. Мачът на стадиона в Коматево приключи при резултат 1:1.

Домакините поведоха след попадение на Филип Филипов в 58-ата минута, но в заключителните минути на двубоя допуснаха изравняване. Точен за гостите от Варна бе Родриго Енрике в 78-ата.

Голът на Филипов бе първи него за от август 2011 година, когато за последно реализира с екипа на „Славия“.

Двамата старши треньори имаха сериозно проблеми с окомплектоването на съставите си заради контузии и наказани играчи, но въпреки това техните възпитаници направиха интригуващ сблъсък, в който паднаха два гола, а гредите на двете врати бяха нацелени цели четири пъти.

В ранния мач, игран днес, "Дунав" и "Ботев" (Враца) също завършиха наравно (0:0) в Русе след оспорван мач, в който бяха показани общо девет жълти картона.