„Черно море“ направи чудо, стигна до бараж за Европа

Отборът на „Черно море“ извърши невероятен подвиг и след 1:0 над „Арда“ (Кърджали) намери място във финала в баражите за седмото място в Първа лига.

„Моряците“ влязоха в мача ден след новината, че 16 души от отбора, включително и треньорът Илиан Илиев, са заразени с коронавирус.

Въпреки това, тотално промененият състав на домакините успя да стигне до големия успех след феноменален гол на Исмаил Иса и много смела игра в отбрана, включително и с 10 души в последните 30 минути на мача. В 63-ата минута Жордао Кардозо получава втори жълт картон за фаул в центъра срещу Иван Коконов и бе изгонен.

„Моряците“ бяха водени от Мартин Христов, който по принуда даде дебют на много от юношите на отбора. В титулярния състав имаше едва петима, които бяха започнали и в двубоя с „Царско село“, но въпреки това варненци демонстрираха невероятен дух и в крайна сметка стигнаха до финалния двубой в битката за седмото място, където пък очакват победителя от мача между „Ботев“ (Пловдив) и „Етър“.