"Черно море" нанесе първа загуба на "Арда"

„Черно море“ победи Арда (Кърджали) с 2:0. В герой на мача се превърна нападателят Матиас Курьор, който се намира в отлична в форма. Крилото на "моряците" се разписа 30-ата и 48-ата минута на срещата. По този начин отборът на Илиан Илиев вече има 8 точки. „Арда“ пък записа първо поражение през сезона и вече мисли за следващия тест - домакинство на шампиона „Лудогорец“.

В 30-ата минута Черно море откри резултата. Панайотов изсипа топката към наказателното поле на Арда, а вратарят Васил Симеонов допусна голяма грешка. Стражът на "сините" излезе напред и опита да изчисти топката, но тя мина под крака му. Това дойде като приятен сюрприз за Курьор, който порази без проблеми празната врата - 1:0 за Морето.

Второто полувреме започна по отличен начин за футболистите на Илиан Илиев. Удар с глава на Стефан Велев беше отби с мъка от стража Симеонов, а Курьор се появи на точното място и довкара топката - 2:0 за варненци. С това попадение нападателят от Мартиника излезе начело при голмайсторите в Първа лига - острието на „Черно море“ вече има 8 попадения в своя актив, изпреварвайки Атанас Илиев от „Ботев“ (Пловдив), който 7 гола през сезона.