„Черно море“ на евробараж с „Арда“

След 1:0 с „Царско село“

„Черно море“ срещу „Арда“ ще е баражът за място в евротурнирите. Това стана факт, след като варненци биха с 1:0 „Царско село“ и си осигуриха седмото място в класирането, като са недостижими за „Левски“. „Арда“ пък се класира за баража като четвърти в класирането и след загубата от ЦСКА във финала за Купата на България.

В двубоя с „Царско село“ „Черно море“ бе доминиращият отбор, като успя да се разпише чак в 71-вата минута. Виктор Попов се впусна по дясното крило и подаде по земя. Там Исмаил Иса пропусна топката за нахлуващия Пабло Гарсия, който простреля стража Михаил Иванов.

В 77-ата минута пък „Царско село“ остана с 10 души на терена по доста нелеп начин. Дилян Георгиев от домакините фаулира играч на „Черно море“. И докато той бе паднал, Луис Педро ритна топката в гърба му, а реферът Станислав Тодоров му показа втори жълт картон и съответно червен. В края на мача нервите взеха връх, като треньорът на „Черно море“ Илиан Илиев влезе в конфликт с фен на домакините, който го наплю. Двубоят бе прекъснат за няколко минути, докато не се успокоят страстите.

„Това, че сме се класирали за баража не значи нищо, ако го загубим, коментира след двубоя Илиан Илиев. - Има умора у футболистите, но искахме предварително да си осигурим мястото, за да излезем в последния мач с „Левски“ без напрежение. Имаше притеснение, че няма да спечелим и играчите се сковаха от напрежение, но съм доволен, че си свършихме работата. В баража с „Арда“ те ще имат леко предимство заради това, че са домакини и ще имат помощ от феновете“, допълни спецът.