„Челси“ взе само точка от „Вила“

"Челси“ не успя да отговори подобаващо на болезнената загуба от „Арсенал“ на "Боксинг дей" и стигна само до равенство 1:1 с намиращия се в добра форма отбор на „Астън Вила“.

Оливие Жиру (34) даде аванс на лондончани преди почивката, но Ануар Ел-Гази изравни през второто полувреме. Домакините имаха претенции, че този гол трябва да бъде отменен, тъй като Кристенсен остана на тревата след сблъсък с Грийлиш, но попадението бе зачетено. Така тимът на Франк Лампард остава само с една победа в последните си пет мача в Премиър лийг. „Астън Вила“ пък няма загуба вече в пет поредни срещи в първенството, като в три от тях бирмингамци взеха пълния актив. След този двубой двата отбора остават с еднакъв брой точки - 26, но „Астън Вила“ има малко предимство по отношение на головата разлика.