"Челси" триумфира в Лига Европа

"Челси" е новият шампион в Лига Европа! "Сините" от Лондон спечелиха повече от категорично финала срещу "Арсенал" с 4:1.

Възпитаниците на Маурицио Сари показаха страхотен футбол през втората част, когато паднаха всичките голове в срещата. Оливие Жиру откри резултата 49-ата минута, а Педро Родригес удвои в 60-ата.

Еден Азар пък бе автор на другите две попадения за "сините" в 65-ата минута от дузпа и в 72-ата минута. Почетният гол за гостите бе на сметката на Алекс Иуоби в 69-ата минута.

Така "Челси" спечели трофея в Лига Европа за втори път в своята история след триумфа през 2012/13 година.